Joanna Marszalska

Gabinet psychologiczny na Jutrzenki

Joanna Marszalska psycholog

Jestem psycholożką biznesu, terapeutką i trenerką. Od ponad 10 lat pracuję z ludźmi. 

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zarządzania w IT na SGH. Certyfikowana Scrum Master. Prowadzę gabinet Psycholodzy na Jutrzenki. Cały czas rozwijam się i podnoszę swoje kompetencje poprzez kursy, szkolenia, uczestnictwo w konferencjach globalnych i krajowych.

W praktyce terapeutycznej kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Przeszłam przez własną psychoterapię indywidualną oraz coaching. Ważne jest dla mnie holistyczne podejście do człowieka – jako jedności rozumu, ciała i ducha. 

Poczuwam się do odpowiedzialności budowania kultury biznesu w Polsce  – zgodnie z zasadą – po pierwsze człowiek. W ramach tej odpowiedzialności prowadzę szkolenia w organizacjach biznesowych dotyczących zdrowia psychicznego i zarządzania. M.in. tematyka związana ze stresem, liderstem, wsparcie dla kobiet w biznesie.

Pracuję terapeutycznie z parami, nastolatkami powyżej 16 r.ż. oraz dorosłymi. Również w języku angielskim i online.

Pomagam osobom którzy:

  • Doświadczają niepokoju, lęku, depresji
  • Zmagają się z brakiem kontroli nad złością, wybuchami, agresją
  • Doświadczają długofalowego i wysokiego stresu, związanego często z poczuciem wysokiej odpowiedzialności względem innych osób – zespołu, klientów, współpracowników, pracowników, rodziny.
  • Przechodzą przez ciągłe zmiany – a presja wywoływaną próbą adaptacji do tempa i ilości – już ich przerasta.
  • Odniosły wiele zewnętrznych sukcesów –  wewnętrznie zmagając się z cierpieniem psychicznym (niska samoocena, ataki paniki, lęki, poczucie winy, nerwica,   ciągłe wątpliwości
  • Często czują się obciążone wysokim ryzykiem finansowym oraz konsekwencjami podejmowania trudnych decyzji.
  • Powodem ich cierpienia jest presja zawodowa;
  • Ich trudności zawodowe przenikają na  relacje interpersonalne  – w rodzinie, związku i w pracy. 
  • Mają trudności z radzeniem sobie w aktualnie trudnej sytuacji życiowej lub zawodowej.

Zapraszam na inne moje strony i social media – gdzie znajdą Państwo więcej informacji o mnie, moim doświadczeniu, czym się zajmuję oraz aktualności – publikacje. Psycholog Joanna Marszalska, Zdrowie Psychiczne w Biznesie

Uwielbiam w moim zawodzie: Prawdziwość i autentyczność relacji terapeutycznej. Kiedy w bezpiecznej atmosferze mogę zobaczyć człowieka takim jaki naprawdę jest – ze słabościami i siłą. Uwielbiam kiedy klienci czują zmiany i efekty naszej wspólnej pracy realnie wpływają na ich życie, podnoszać jego jakość. To daje mi sens i spełnienie zawodowe, motywuje mnie do dalszej pracy i rozwoju.


W pracy ważne jest dla mnie: Dawać wsparcie na sesjach terapeutycznych z klientami i brać je – na superwizjach od superwizorów. Procesy z moimi klientami superwizuję z doświadczonymi superwizorami,  co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa dla klientów i dla mnie, że pomagam w najlepszy możliwy sposób.


Chętnie wesprę Cię: W Twoich celach. Moim klientom towarzyszę na każdym odcinku ich drogi życiowej – wtedy kiedy mnie do tego zapraszają. To każdorazowo wielki zaszczyt dla mnie.


Czuję się szczęśliwa, gdy: W codzienności. Gdy ktoś nieznajomy uśmiechnie się do mnie na ulicy bez powodu, usłyszę coś miłego – np. serdeczność dla siebie w rozmowie między mijanymi ludźmi.  Gdy piję moją ulubioną zieloną herbatę i mogę popatrzeć w dal przez okno.

Joanna Marszalska

Psycholożka biznesu, praktyk biznesu, trener

Skip to content